Hammaddesi  %100 polietilen olan gölgelik ve koruma tülü; tarım, hayvancılık ve endüstriyel alanlarda verimliliği artırmaya yönelik olarak tasarlanmıştır.

PE gölgelik ve koruma tülleri; seralarda, hayvancılık işletmeleri ve barınaklarında, fidanlıklarda, süs bitkisi üretim tesislerinde, tarlalarda, peyzaj alanları ve inşaatlarda kullanıldığı bölgeyi koruma amaçlı kullanılmaktadır.
Turizm bölgeleri, AVM otoparkları, iş yerleri ve ev teraslarında da koruma, gölgeleme ve rüzgarlık amacı ile kullanılan PE gölgelik ve koruma tülleri; gölgeleme yapılan alanda eşit oranda gölgeleme yaparak güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlar. Gölgeleme ya da koruma yapılan alanda istenilen iklimlendirme sağlanarak bölgenin nem kaybını azaltır. Seralarda kullanılan naylonlarının ve kullanılan diğer tarımsal ekipmanların kullanım ömrünü uzatır.

Gölgeleme veya koruma yapılan tarımsal alanları mevsimsel ve dış etkilere karşı korumak amacıyla da kullanılır. Örneğin; çiğ, kırağı, toz, dolu, şiddetli yağmur, kuş ve zararlı böcekler gibi dış etmenlerden korur.

%100 orijinal hammadde ve UV stabilizör katkısından dolayı yırtılma ve yıpranmaya karşı dayanıklılık gösterip uzun yıllar kullanılabilir. Uygulandığı alanın gölgelenmesini sağlamakla birlikte, gözenekli dokusu sayesinde bölgenin ihtiyacı olan doğal hava sirkülasyonunu engellemez.